Gümüş Tungsten

Gümüş Tungsten Resim

Gümüş tungsten, gümüş ve tungsten içeren bir tür sahte alaşımdır. Gümüş tungsten metal matriks kompozitlerdir. Tungsten yüksek erime noktası nedeniyle, gümüş ile eritemez. Geleneksel hazırlama metodu yerine, gümüş tungsten hazırlama metodu toz metalurjisidir.

Gümüş tungsten üretim prosesleri, bileşenlerin karıştırılmasını, preslenmesini, sinterleme eritme sızmasını ve soğuk işlemi içerir. Gümüş tungsten, tungsten yüksek erime noktasına (3410 ° C tungsten erime noktasına) ve yüksek yoğunluğa (tungsten yoğunluğu 19.34g / cm3) sahip gümüş tungsten ve gümüşün avantajlarını birleştirir, silverler üstün iletkenliğe sahiptir. Gümüş tungsten (içerik kapsamı WCu7) ~ WCu50) düzgün yapı, yüksek sıcaklık, yüksek güç ve yüksek yoğunluk.

Gümüş tungsten, yüksek mukavemetleri ve kaynak veya yapışmaya karşı dirençleri ile de karakterize edilir. Genelde sızma yoluyla yapılırlar ve nominal gümüş içeriği% 20-50 arasında değişir. Tungsten miktarı arttırılarak, sertlik ve kaynak azaltılır. Bu bileşik alaşım grubu havada kullanım için özel olarak tercih edilir.

Gümüş tungsten malzemeler, iyi kaynak ve erozyon direncinin önemli olduğu endüstriyel ve ev tipi devre kesici uygulamalarında kullanılır. Çeşitli kaliteler mevcuttur: - yüksek gümüş kaliteler daha yüksek iletkenliğe sahiptir ve yüksek tungsten kaliteler daha yüksek erozyon ve kaynak direncine sahiptir.